آموزش جذب

زندگینامه چارلز کوک تاجر و میلیونر خود ساخته

زندگینامه چارلز کوک تاجر و میلیونر خود ساختهReviewed by طیبه زارعی on Mar 27Rating:

زندگینامه چارلز کوک تاجر و میلیونر خود ساخته

خواندن این مطلب ۴ دقیقه زمان میبرد.

http://ashegeservat.ir/
زندگینامه چارلز کوک تاجر و میلیونر خود ساخته

همراهان عزیز سایت عاشق ثروت قصد دارد شما را با زندگینامه چارلز کوک ( charle koch ) ، میلیاردر خود ساخته آشنا کند. چارلز کوک از تاجران، کارآفرینان و خیرین مشهور اهل آمریکا است که مدیرعامل اجرایی، رئیس هیئت مدیره و یکی از دو مالک شرکت خوشه ای صنایع کوک می باشد، که فروش سالانه ی مجموعه شرکت های زیر نظر آن معادل ۱۱۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

با ما برای مطالعه ادامه ی زندگینامه چارلز کوک همراه باشید.

زندگینامه چارلز کوک در دوران کودکی
چارلز کوک ( charle koch ) او در سال ۱۹۳۵ در شهر ویچیتا، در غرب آمریکا به دنیا آمد. پدرش فرِد چیس کوک از بیان گذاران شرکت صنایع کوک در سال ۱۹۴۰ میلادی بود. چرا که او تحصیل کرده دانشگاه MIT بود و توانسته بود یک فرآیند خلاقانه در حوزه ی پالایش نفت خام را ایجاد کند.

اسم مادرش ماری رابینسون کوک بود. چارلز دارای سه برادر به اسم های ویلیام، فردریک و دیوید می باشد، و خودش نیز فرزند دوم خانواده می باشد. پدرش به احترام دوست و مشاور زمان خود، چارلز فرانسیس گانال، نام چارلز جی کوک را برای او نیز انتخاب کرد. پدرش همواره به فکر پیشرفت و استقلال چارلز و برادرانش بود، به همین دلیل نسبت به کار کردن آن ها خیلی سختگیری می کرد.

با این که آن ها از نظر مالی چیزی کم نداشتند، ولی پدرش او و برادرانش را اجبار می کرد چه در تابستان و چه در ماه های سرد زمستان به کارهایی مانند کشاورزی، چمن زنی، آبیاری زمین، دوشیدن شیر گاو و … مشغول شوند. این در حالی بود که بچه های همسن و سال آن ها نیز همواره مشغول بازی و استراحت کردن بودند. اما خوش گذرانی و استراحت در خانواده ی کوک هیچ مفهومی نداشت، به همین علت آن ها همیشه باید کار می کردند.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
یک ثروتمند خودساخته شوید

چارلز وقتی که یازده ساله شد، برای ادامه تحصیل به یک مدرسه شبانه روزی رفت. بعد از پایان دوران مدرسه برای ادامه تحصیلات، وارد دانشگاه MIT شد. در دوران دانشجویی خود به انجمن بتا تتا پی (Beta Theta Pi) پیوست. در نتیجه در سال ۱۹۵۷ میلادی از دانشگاه با مدرک کارشناسی مهندسی عمومی فارغ التحصیل شد.و پس از یک سال توانست مدرک فوق لیسانس مهندسی مکانیک را کسب کند. در سال ۱۹۶۰ موفق شد با گرفتن مدرک ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه فارغ التحصیل شود.

زندگینامه چارلز کوک
زندگینامه چارلز کوک تاجر و میلیونر خود ساخته

شروع فعالیت حرفه ای
charle koch
زندگینامه چارلز کوک
در بخش فعالیت حرفه ای زندگینامه چارلز کوک می خوانیم که او بعد از پشت سر گذاشتن تحصیلات خود، وقتی که ۲۵ سال داشت، زمان کوتاهی در اولین شرکت مشاوره ای مدیریت در جهان به اسم شرکت «آرتور دی لیتل» مشغول به کار کردن شد. اما در سال ۱۹۶۱ پدرش از چارلز خواست که به خانه بازگردد و اداره کردن یک شرکت نفتی متوسط که مالک و مدیر آن بود، را به عهده بگیرد.

او اول درخواست پدرش را رد کرد، ولی پدرش او را تهدید کرد که اگر به خانه نیاید، شرکت را میفروشد، چارلز پس از شنیدن این پیام تهدیدآمیز پدرش، شغلش را کنار گذاشت و به خانه برگشت تا به عنوان مدیر ارشد شرکت مهندسی کوک، کار خودش را شروع کند. چارلز کوک در سال ۱۹۶۳ توانست به سمت رئیس کل شرکت مهندسی کوک، ارتقا مقام یابد، و پدرش قبل از تمام شدن ریاستش در این بخش در سال ۱۹۶۶، چارلز را در مقام مدیرعامل کل شرکت قرار داد، و یک سال بعد پدرش فوت کرد و او نیز مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت را بر عهده گرفت.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
تست روان شناسی -آزمون اعتماد به نفس (خودکارآمدی) - راز موفقیت

درآمد شرکت در آن دوران ، سالانه حدود ۱۸۰ میلیون دلار بود. چارلز کوک اسم شرکتش را به یاد پدرش به «صنایع کوک» تغییر داد و دفتر مرکزی جدیدی را نیز در همان شهر احداث نمود که این امر در گسترش و رشد کسب و کار خانوادگی آن ها نقش به سزایی داشت.

چارلز در سال ۱۹۷۰ از برادر کوچک تر خود دیوید خواست که به شرکت کوک بپیوندد و او را در رشد کسب و کار پدرشان یاری دهد. دیوید پیشنهاد او را پذیرفت و به عنوان مدیر خدمات فنی در شرکت خانوادگی خودش مشغول به کار شد. پس از آن در سال ۱۹۷۹، به مقام مدیر شرکت مهندسی ارتقا درجه یافت .

رشد شرکت صنایع کوک
رشد و پیشرفت شرکت صنایع کوک در دهه های ۷۰ و ۸۰ میلادی ادامه یافت تا این که چارلز در سال ۱۹۷۱ میلادی موفق شد بزرگ ترین جدا کننده های نفت خام در ایالت اوکلاهاما را بسازد. این از پیشرفت بسیار بزرگ با تجارت بین المللی کالا، ساخت خطوط لوله، فرآیندهای گاز مایع، تولید کود و مواد معدنی، احداث پالایشگاه، سرمایه گذاری در املاک، صنایع کشاورزی و دامداری همراه شد.

چارلز کوک جزو ثروتمندترین اشخاص در سال ۲۰۱۶ فوربز، در رتبه ی ششمین فرد ثروتمند جهان قرار گرفته، و تمام دارایی های او معادل ۴۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است؛ که عمدتا حاصل مالکیت ۴۲ درصد از سهام او در شرکت صنایع کوک می باشد.

 

زندگینامه چارلز کوک تاجر و میلیونر خود ساخته
زندگینامه چارلز کوک تاجر

چارلز کوک
زندگی شخصی
در بخش شخصی زندگینامه چارلز کوک می خوانید که او خیلی خانواده دوست است. و برای حفظ حریم خصوصی خود اهمیت بسیار زیادی قائل است، به همین علت از قرار گرفتن در مرکز توجه دوری می کند. چارلز کوک در سال ۱۹۷۲ میلادی با «لیز» ازدواج کرد. و حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های «چیس» و «الیزابت» است. چارلز و برادرانش همه دچار بیماری سرطان پروستات بودند اما چارلز توانست از آن بیماری نجات یابد و درمان شد.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
درخواست از کائنات با 10 روش برای رسیدن به آرزوها

اقدامات چارلز کوک
اقدامات خیرخواهانه
در زندگینامه چارلز کوک ازکارهای خیر او میبینیم دوست دارد که قسمتی از ثروت خود را در راه اموری که به آن ها نیز معتقد است خرج کند. به همین علت مشارکت های بسیاری در امور خیریه دارد.

او در سال ۱۹۷۷ به عنوان یکی از بنیان گذاران «موسسه کاتو» در واشنگتن دی سی کار خود را به عنوان اتاق فکری راست گرا و حامی آزادی فردی آغاز کرد. این موسسه از ۱۵ تاجر حرفه ای تشکیل شده که همگی در اداره ی آن نقش دارند. در واقع ماموریت آن ها «گسترش مباحث سیاست های عمومی جهت بسط اصول سنتی آمریکا، یعنی محدودیت دولت، بازار آزاد، آزادی فردی و صلح» می باشد.

تجربه ی چارلز با بیماری سرطان او را تشویق کرد تا بودجه ی چندین مرکز تحقیقات پزشکی را تامین کند، و به ساخت موسسه پژوهشی سرطان وابسته به موسسه فناوری ماساچوست اقدام نماید. این انستیتو به عنوان «موسسه ملی سرطان» یکی از هشت مرکز پژوهشی تعیین شده در آمریکا می باشد. چارلز و برادرانش همچنین بالغ بر ۱۵۰ میلیون دلار به مرکز تحقیقاتی سرطان مموریال اسلون – کترینگ اهدا نموده اند.

خود چارلز کوک بیش از ۶۶ میلیون دلار در بخش دیگری به این موسسه کمک کرده است. برادران کوک با هدف تشخیص بهتر بیماری سرطان، حدود ۲۶ میلیون دلار به مرکز سرطان ام. دی اندرسون دانشگاه تگزاس و حدود ۲۰ میلیون دلار به دانشگاه جانز هاپکینز کمک کرده اند.

 

منبع:bazaracademy.ir
نمایش بیشتر
رادیو ثروت

طیبه زارعی

نویسنده در گروه موفقیت عاشق ثروت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا