ذهن قدرتمند

قدرت تجسم

قدرت تجسمReviewed by طیبه زارعی on Apr 13Rating:

ناپلئون هیل، سال‌ها پیش در کتاب خود تحت عنوان «بیاندیشید و ثروتمند شوید» گفته است: «تجسم و خیال، حیرت آورترین، معجزه آساترین و قدرتمندترین نیرویی است که جهان تابحال شناخته است.»

متأسفانه، بسیاری از انسان‌ها اگر هم از این نیرو استفاده کنند، آن را علیه خود به کار می‌برند! آن‌ها اغلب چیزهایی را که نمی‌خواهند، مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید یا اتفاقاتی که از وقوع آن‌ها می‌ترسند را تجسم می‌کنند! اما بیایید آنگونه که خداوند از ما خواسته، از نیروی تجسم استفاده کنیم.

این نیرو، قدرتمندترین وسیله‌ای است که ما برای «خلق» در اختیار داریم و هرکاری که بخواهیم، می‌توانیم با آن انجام دهیم.

قدرت تجسم

هرچیز در دنیا، حاصل تجسم و تخیل یک فرد است

در خانه و محل کار خود، دقت کنید و به هر وسیله یا ابزاری که الان در اختیار دارید اما دو یا پنج سال گذشته آن‌ها را در اختیار نداشتید، نگاهی بیاندازید. حتی ۲۵ سال پیش! آیا می‌دانید که همه این وسایل و ابزار، برای اولین بار در ذهن سازنده آن‌ها تنها یک تجسم و تخیل بوده‌اند؟

آیا می‌دانید که به کمک تجسم می‌توانید به آینده بروید و اتفاقات آن را به زمان حال بیاورید؟ این کاری است که همه انسان‌های موفق انجام می‌دهند. آن‌ها آینده‌ای که برای خود می‌خواهند را تجسم می‌کنند و طبق آن رفتار می‌کنند. یعنی درست مانند فردی که می‌خواهند در آینده باشند، رفتار می‌کنند.

ویلیام جیمز می‌گوید: «این همان تکنیکی است که بازیگران از آن استفاده می‌کنند و مطابق همان شخصیتی که می‌خواهند باشند، رفتار می‌کنند!» حالا چطور می‌توان این کار را انجام داد؟

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
قانون دو دقیقه چیست؟

این یک پدیده عجیب است اما بهترین موهبتی است که خداوند در اختیار ما قرار داده که متأسفانه فقط تا سن ۴ یا ۵ سالگی از آن به درستی استفاده می‌شود! همیشه می‌خواهیم بدانیم که در ذهن یک کودک چه می‌گذرد؟ آن‌ها از همین قدرت تخیل و تجسمی که ما داریم، استفاده می‌کنند و تصاویر شگفت انگیزی را در ذهن خود خلق می‌کنند.

اما به محضی که به مدرسه می‌روند، همه چیز متوقف می‌شود! کاری که آن‌ها می‌کردند، در واقع تمرین یک قدرت فوق‌العاده بود! اما به محض ورود به مدرسه، این قدرت «خیالبافی» تلقی می‌شود!

 
 

ما می‌توانیم ببینیم، بشنویم، بچشیم، ببوییم و لمس کنیم؛ اما تمام این حواس، تا زمانی برای ما سودمند هستند که در دنیای فیزیکی زندگی می‌کنیم و این فاکتورهای حسی به کار ما می‌آیند! اما حیوانات هم می‌توانند همه این کارها را انجام دهند!

چیزی که ما را به اشرف مخلوقات تبدیل کرده، قدرت‌های بالاتر ما نظیر قدرت تجسم، فهم، اراده، درک و منطق است. این‌ها ابزار شگفت انگیزی هستند. ما می‌توانیم با استفاده از نیروی تجسم، تصویری از زندگی دلخواه خود را بسازیم.

شرایط کنونی خود را کنار بگذارید؛ هرگز اجازه ندهید نتایجی که تا کنون به دست آورده‌اید، مانع ساختن تصاویر دلخواهتان شود. به این فکر کنید که چگونه دنیای ما تغییر کرده است. دنیای ما، توسط اختراعاتی که در ابتدا در ذهن سازنده‌های آن‌ها فقط یک تجسم بوده‌اند، تغییر کرده است! و همچنان هم تغییر خواهد کرد.

قدرت تجسم

مفهومی پوچ، به نام «سرنوشت»

خداوند، این قدرت‌های خارق‌العاده را در اختیار ما قرار داده تا از آن‌ها استفاده کنیم. به ما توانایی «خلق» داده شده است! چیزی به نام سرنوشت وجود ندارد؛ هر یک از ما خالق سرنوشت خود هستیم. اما تنها ۲ الی ۳ درصد از جمعیت جهان، از این قدرت استفاده می‌کنند!

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
جذابیت درونی خود را با ترفندهای ساده و کاربردی افزایش دهید

حقیقتاً حیرت آور است که مردم با این میزان قدرت و توانایی، زندگی خود را بیهوده می‌گذرانند. یک انسان معمولی، مراحل زندگی خود را با احتیاط و به آرامی پشت سر می‌گذارد، به این امید که روزی با خیال راحت به مرگ خوش آمد بگوید!

چنین چیزی واقعاً تأسف آور است! این سرنوشت می‌تواند متفاوت‌تر باشد. دلیل این امر، این است که بسیاری از انسان‌ها باور ندارند که توانایی خلق دارند. و یا ممکن است اصلاً از این توانایی آگاه نباشند!

همه، به یک اندازه خالق هستند!

همه انسان‌ها به یک اندازه خلاق هستند و در این زمینه، هیچ کس نسبت به دیگری برتری ندارد. اگر کیفیت زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است، ارتباطی با «سرنوشت» یا «تقدیر» ندارد! تنها بدین دلیل است که انسان‌های اندکی هستند که از قدرت خلق خود استفاده می‌کنند. زندگی هرکس، بسته به میزان استفاده او از قدرت خلق، متفاوت از بقیه است.

 
 

از قدرت تجسمت استفاده کن! به راستی از زندگی چه می‌خواهی؟ حقیقتاً دوست داری چگونه زندگی کنی؟ تصویر خواسته‌ات را در ذهنت ایجاد کن. قدرتی وجود دارد که از درون تو می‌گذرد. یک قدرت خلاق و نامحدود، که هنگام خروج از بدنت می‌توان با دستگاه‌های پیشرفته از آن عکس برداری کرد!

در سال ۱۹۳۰، یک عکاس روسی نوعی از عکاسی را اختراع کرد که به کمک آن می‌توان انرژی و جریان آن در بدن یک شخص را عکس برداری کرد. این انرژی، ارتعاشی دارد که وقتی ساطع می‌شود، زندگی شما را خلق می‌کند.

روزانه روی قدرت تخیل و تجسم خودت تمرین کن. تصاویری از زندگی دلخواهت را در ذهن خود بساز، و سپس مانند همان تصاویر زندگی کن. تو برای خلق آنچه می‌خواهی، شگفت انگیزترین ابزار را در اختیار داری.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
راز موفقیت چیست؟ ۱۳ قدم تا موفقیت

اگر قوه تخیل و تجسم خود را زنده و فعال نگه داری، زندگی بی نظیری خواهی داشت. هرچه بخواهی برای تو فراهم است، به شرط آنکه از قدرت‌های خودت به درستی استفاده کنی…

منبع:bazaracademy.ir
نمایش بیشتر
رادیو ثروت

طیبه زارعی

نویسنده در گروه موفقیت عاشق ثروت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا