بازاریابی و فروش

آشنایی با ۲۰ ترفند افزایش فروش و جذب مشتری

آشنایی با ۲۰ ترفند افزایش فروش و جذب مشتریReviewed by طیبه زارعی on Apr 7Rating:

آشنایی با ۲۰ ترفند افزایش فروش و جذب مشتری

نظر به نقش حیاتی و تعیین کننده ی آشنایی با تکنیک های فروش در دستیابی به سودآوری مطلوب و ایده آل، به چند ترفند افزایش فروش اشاره می کنیم.

بدیهی است اجرای دقیق و همه جانبه ی ترفند افزایش فروش ، سهم قابل توجهی در رشد، رونق و بالندگی کسب و کار شما خواهد داشت. 

جلب اعتماد مشتریان یک ترفند افزایش فروش

با مشتریان سابق خود که نسبت به آنها شناخت دارید و توانسته اید اطمینان نسبی آنها را جلب کنید، به صورت تلفنی یا حضوری در تماس باشید. علاوه بر اینکه برای برطرف نمودن نقاط ضعف و کمی و کاستی های گذشته تلاش می کنید، سعی کنید اطمینان آنها را بیش از پیش جلب و صمیمیت دوطرفه بین خودتان و آنها را تقویت کنید.

ارزیابی ابزار تبلیغاتی

همواره ابزارهای تبلیغاتی خود را از لحاظ کارآیی و بازدهی ارزیابی کنید و مواردی را که نتیجه بخش نیستند حذف کنید و از سوی دیگر، ابزارهای کارآمد و مؤثر را به روز رسانی و تقویت کنید. استفاده از ترفند افزایش فروش مثل ابزارهای نتیجه بخش، مساوی است با صرفه جویی در سرمایه ها و رشد درآمد و سودآوری.

تخفیف دادن به مشتریان

برای مشتریان تان تخفیف ویژه ی مدت دار و محدود در نظر بگیرید. سعی کنید با استفاده از تخفیف ها و پیشنهادات گیرا، آنها را به خرید بیشتر ترغیب کنید. یک ترفند افزایش فروش این است که برای مشتریانی که خرید بالاتری انجام می دهند، امتیازات ویژه ای در نظر بگیرید.

آشنایی با ۲۰ ترفند افزایش فروش و جذب مشتری

تحقیق درباره ی بازارهای جدید

به بازارهای فعلی تان بسنده نکنید. هر روز در مورد بازارها و مشتریان جدید تحقیق و آنها را شناسایی کنید. با استفاده از ابزارهای مناسب و کاربردی، محصولاتتان را به آنها معرفی و به خرید قطعی ترغیب شان کنید.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
جذابیت درونی خود را با ترفندهای ساده و کاربردی افزایش دهید

همسو کردن تیم فروش با تحولات یکی از انواع ترفند افزایش فروش

به عملکرد روزمره و یکنواخت تیم فروش تان قانع نباشید. وضعیت بازار، هر لحظه در حال تغییر و تحول است. توصیه می کنیم تیم فروشتان را با این تحولات همسو و هماهنگ کنید. برای این منظور بهتر است هفته ای یک تا دو جلسه با تیم فروش تان دیدار داشته باشید و ابعاد مختلف تحولات بازار و اقداماتی که باید در این جهت انجام دهید تجزیه و تحلیل کنید.

 
برطرف کردن نقاط ضعف

اگر مشتری هایتان کمتر می شوند یا خرید کمتری انجام می دهند، این یک زنگ خطر برای شماست! باید در اسرع وقت نسبت به عیب یابیِ محصولات یا فرآیند فروش تان اقدام کنید و نقاط ضعف و اشکالات آن را برطرف کنید. سهل انگاری در این زمینه، به از دست دادن بخش عمده ای از مشتریان تان و در نتیجه افت شدید سود و درآمد کسب و کارتان منجر خواهد شد و ترفند افزایش فروش بی نتیجه خواهد ماند.

شناسایی علایق مشتریان

یکی دیگر از انواع ترفند افزایش فروش این است که بدانید بدون شناخت از نیازها و علایق مشتریان تان، نه در عرصه ی بازاریابی و نه در عرصه ی تبلیغات، راه به جایی نخواهید برد. ارتباطات خود را با مشتریان تان گسترش دهید و استحکام ببخشید و با شناخت بیشتر از آنها و نیازهایشان، امکان فروش و سود بالاتر را فراهم کنید.

سرمایه گذاری کردن

همواره توجه داشته باشید که سرمایه گذاری با هزینه کردن متفاوت است. یک ترفند افزایش فروش این است که برای دستیابی به سود بیشتر، سنجیده و حرفه ای سرمایه گذاری کنید و با شناسایی هزینه های بی نتیجه، آنها را حذف یا در جهت سودآوریِ بیشتر هدایت کنید.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
چرا باید انعطاف پذیر باشیم؟ ۸ راهکار انعطاف پذیری

فراگیری شیوه های نوین تبلیغاتی

 بدون فراگیری شیوه های نوین تبلیغاتی که متناسب با نوع محصول و کسب و کار شما باشند، دست به تبلیغات نزنید! تبلیغات، بدون بکارگیری راهکارهای حرفه ای، محکوم به شکست خواهد بود.

طراحی برنامه دقیق و هدفمند یک از انواع ترفند افزایش فروش

اطلاعات مشتریان احتمالی و مشتریان بالقوه ی خود را به صورت یک بانک اطلاعاتی منظم و سازماندهی شده درآورید و برای جذب و ترغیب هر یک به خرید قطعی، برنامه ای دقیق و هدفمند طراحی کنید. عملکرد پراکنده و سنجیده، سوددهی چندانی برایتان نخواهد داشت.

جذب مشتری
ترفند افزایش فروش

 

به روز کردن روش پرداخت حقوق

فرمول پرداخت حقوق و پورسانت تیم فروش تان را بر اساس شرایط فروش به روز کنید تا تیم فروشتان انگیزه ی بیشتری برای فروش بالاتر پیدا کند. در صورتی که با تیم فروش تان هماهنگ باشید، در بلندمدت، فروش سودآورتری را تجربه خواهید کرد.

تعیین هدف

برای هر روز، هر هفته و هر ماه از فرآیند فروش تان هدف مشخصی را تعیین و آن را با عدد بطور دقیق مشخص کنید و تمام تمهیدات و مقدمات لازم را برای تحقق این اهداف بسنجید و فراهم کنید. استفاده از ترفند افزایش فروش هدفمند، فروشی سرشار از سود و بهره وری خواهد بود.

رقیبان خود را بشناسید

شما تنها نیستید! بسیاری از رقیبان شما سعی دارند با استفاده از نقاط ضعفی که شما به آنها بی توجه هستید، گوی سبقت را از شما بربایند. رقیبان خود را بشناسید! با نقاط قوت و ضعف خودتان هم روبرو شوید، آنها را بپذیرید و در جهت تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف خود بکوشید. در مقابل، با شناسایی نقاط ضعف حریف میتوانید بهتر از همیشه از نقاط قوت خود برای پیروزی و موفقیت استفاده کنید.

 
 

پرداخت پلکانی حقوق

یکی دیگر از انواع ترفند افزایش فروش این است که حتماً برای کارمندان فروش، کارشناسان فروش، مدیران فروش و تمام کارکنانی که به هر نحو در فرآیند فروش نقش دارند، پرداخت بیشتر به صورت پلکانی را در نظر بگیرید. به آنها بطور دقیق بگویید که در مقابل چه مقدار فروش، چه مقدار درآمد خواهند داشت. در مورد اعداد و ارقام، حجم فروش و میزان درآمد، به تیم فروش تان بطور شفاف اطلاع رسانی کنید. این اقدامات در بلندمدت می توانند نقش تعیین کننده ای در بهبود عملکرد پرسنل و افزایش فروش داشته باشد.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
جملات تاکیدی افزایش اعتماد به نفس

در دسترس باشید

یکی از اشتباهات بسیاری از مدیران فروش این است که تصور می کنند باید کمیاب و دور از دسترس باشند تا نزد مشتری ارزش و اعتبار کسب کنند. برعکس! مشتریان نیاز به تأمین کننده ای دارند که در دسترس بوده و در وقت و موقعیت مناسب بتواند نیازهای آنها را تأمین کند و محصولاتش را در حداقل زمان ممکن با بهترین کیفیت در اختیارشان قرار دهد.

دغدغه ی بسیاری از مدیران فروش و فروشندگان، افزایش بازدهی و میزان فروش و صد البته جذب مشتریان بیشتر می باشد. برای این منظور انواع ترفند افزایش فروش و تکنیک های گوناگون وجود دارد؛ و تعدادی از این ترفندها بر پایه ارج نهادن مشتری ها بنا شده است، چرا که مشتری، ارزشمندترین سرمایه هر کسب و کار و شرکتی می باشد، و با احترام گذاشتن به مشتریان‌ نه تنها آنان را به مشتری هایی وفادار و خوب، بلکه به تبلیغ کنندگان عالی برای معرفی نام تجاری محصولات و خدمات‌ خود تبدیل می نمایید.

منبع:/bazaracademy.ir
نمایش بیشتر
رادیو ثروت

طیبه زارعی

نویسنده در گروه موفقیت عاشق ثروت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا