اعتماد به نفس

آیا فرد رشد یافته عصبانی نمیشود ؟

آیا فرد رشد یافته عصبانی نمیشود ؟Reviewed by طیبه زارعی on Jun 5Rating: ۵.۰آیا فرد رشد یافته عصبانی نمیشود ؟آیا یک فرد رشد یافته هرگز عصبانی نمیشود ؟ پاسخ : “عصبانیت  و خارج شدن کنترل از درون خیر و اصلا، اما نمایش عصبانیت یا صراحت، چرا !”. یک فرد رشد یافته، هرگز به شکلی که از کنترل خارج شود و نداند چه میکند و از خود بیخود شود، عصبانی نمیشود  و آرامش او، هرگز به عوامل خارجی وابسته نیست. زیرا به حدی از رشد رسیده است که چیزی را در خطر نمیبیند و در امنیت کامل فکری، حسی و روحی است،

این مقاله اختصاص دارد به یک سوال رایج و مهم و آن اینکه : آیا فردی که رشد پیدا کرده است، هرگز عصبانی نمیشود ؟

آیا فرد رشد یافته عصبانی نمیشود ؟

اگر به سیستم چاکراها که بیانی بسیار دقیق و نمادین برای رشد است نگاه کنید، خواهید دید که چاکرای شماره ۳، Solar Plexus است که به هویت، قدرت اراده و “من” فرد باز میگردد و بخشی از رشد دقیقا ارتقای همین چاکراست. یک فرد رشد یافته، به عنوان نماینده بینهایت روی زمین، به “من” و هویت مستقل خود روی کره زمین اهمیت داده و به آن ارزش قائل است، به همین علت در مواقعی، ممکن است با صراحت، به بیان مواضع خود بپردازد یا حتی خشم را “به نمایش بگذارد”. در طول تاریخ، بعضا افرادی را میبینید که “من” خود را به کل فراموش کرده و گویی از یاد میبرند که باید در جهان فیزیکی هم زندگی کنند و رشد خود را نه فقط در یک بعد، بلکه در همه ابعاد ادامه دهند. واضح است که این مسیر نیز یکی از افراطی گریهای دیگریست که بعضا دیده میشود و در آن، فرد تماما “من” و هویت مستقل و ارزشمند خود را از یاد میبرد و مثلا به سادگی اجازه میدهد دیگران به او هر توهینی که دوست دارند، داشته باشند.

اما پاسخ سوال چیست ؟ آیا یک فرد رشد یافته هرگز عصبانی نمیشود ؟ پاسخ : “عصبانیت  و خارج شدن کنترل از درون خیر و اصلا، اما نمایش عصبانیت یا صراحت، چرا !”. یک فرد رشد یافته، هرگز به شکلی که از کنترل خارج شود و نداند چه میکند و از خود بیخود شود، عصبانی نمیشود  و آرامش او، هرگز به عوامل خارجی وابسته نیست. زیرا به حدی از رشد رسیده است که چیزی را در خطر نمیبیند و در امنیت کامل فکری، حسی و روحی است، اما چه بسا بسته به شرایط ایجاد شده، عصبانیت کنترل شده یا ادبیات صریحی را در مقابل برخی افراد یا برخی شرایط “به نمایش بگذارد”. در واقع ممکن است در برخی تعاملات، نیاز به برخوردی صریح تر یا “نمایش عصبانیت”، وجود داشته باشد. در چنین شرایطی، عدم توانایی و شجاعت فرد در نمایش رفتاری قاطع و صریح است که نشان دهنده ضعف، در وضعیت چاکرای Solar Plexus اوست که باید حتما رفع شود. باز هم تاکید میشود که اگر فرد، از درون خود، از کنترل خارج شود، نشان دهنده ضعف چاکرای چشم سوم، و کمبود هوشیاری اوست، اما نمایش هوشیارانه رفتاری صریح و قاطع در برخی موارد، به شکلی که خود به آن آگاه باشد، نکته ای ارزشمند، و بخشی از رشد فردی است.

منبع:unlimitedpower.ir
این مطلب با ارزش را هم بخوانید
چگونه یک زن جوان موفق باشیم؟
نمایش بیشتر
رادیو ثروت

طیبه زارعی

نویسنده در گروه موفقیت عاشق ثروت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا