موفقیت / انگیزشی

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنیدReviewed by طیبه زارعی on Apr 1Rating:

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید

امروز و فردا کردن ممنوع

غلبه بر عادت به‌تعویق‌انداختن کارها، اولین قدم حیاتی برای حرکت در مسیر رسیدن به خواسته‌ها است. عادت امروز و فردا کردن یکی از موانع اصلی موفقیت است.

اگر کارهای درست را به شیوه‌ی درست انجام دهید، نتایجی مطلوب و مطابق میل‌تان خواهید گرفت. یکی از موضوعاتی که زیاد درباره آن صحبت نشده است، « غلبه بر عادت به‌تعویق‌انداختن » است که آکادمی بازار در این مقاله قصد دارد به آن بپردازد.
عادت به تعویق انداختن کارها، بزرگترین دشمن بهره‌وری ما است و اگر راه مؤثری برای از بین بردن این عادت پیدا نکنیم، این عادت پتانسیل این را دارد که مسیر ما را به‌صورت کامل از موفقیت منحرف کند.

غلبه بر عادت به‌تعویق‌انداختن

غلبه بر عادت به‌تعویق‌انداختن
در زندگی، هر فردی می‌خواهد پول بیشتری بدست بیاورد، موفق‌تر و سلامت‌تر باشد، خانه و ماشین بهتری داشته باشد و هیچ نگرانی مالی‌ نداشته باشد. کلید رسیدن به همه‌ی این اهداف، آن است که یاد بگیریم چگونه نتایج بهتر و بیشتری بدست بیاوریم.

ممکن است بگویید که من همه چیز را امتحان کرده‌ام، هدف‌گذاری کرده‌ام، برنامه‌ی مدیریت زمان تنظیم کرده‌ام اما به نظر می‌رسد که هیچ‌چیز برای من کارساز نیست. اولین استراتژی برای غلبه بر عادت به‌تعویق‌انداختن، تغییر طرز فکرمان است. ما درباره‌ی این موضوع، میلیون‌ها بار صحبت کرده‌ایم. حقیقت ساده این است که اگر شما طرز فکرتان را عوض کنید، زندگیتان تغییر خواهد کرد.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
روانشناسی لجبازی ، چگونه با افراد لجباز رفتار کنید ؟

حقه‌ای برای فرار از وسوسه به‌تعویق انداختن کارها
یک حقه بسیار ساده برای غلبه بر این عادت، این است که چند بار پشت سر هم بگویید: «الان انجامش بده. الان انجامش بده. الان انجامش بده.» این کلمات جادویی، در شما انگیزه ایجاد می‌کنند و شما را ترغیب به شروع کار می‌کنند.

وقتی به اندازه کافی این کلمات را تکرار کنید، این پیام به شکل عمیقی به ذهن ناخودآگاه شما خواهد رفت و باعث می‌شود شما در همان لحظه دست به کار شوید. اگر در مسیر دستیابی به رویایتان، دائماً به فکر به تعویق انداختن کارها باشید، ضمیر ناخودآگاه شما این عادت را به عنوان حقیقت شما می‌پذیرد و زندگی شما برای همیشه با این عادت سپری می‌شود. به جای آن، باید زمان خود را صرف فکر کردن به این کنید که چقدر بی‌نظیر هستید و مهم‌ترین و سخت‌ترین وظایف و کارها را هم اکنون انجام می‌دهید.

همچنین، به این فکر کنید که چگونه زمان خود را سازماندهی کنید. وقتی به این موارد مهم فکر کنید، ذهن ناخودآگاه شما این‌ها را به عنوان حقیقت شما خواهد پذیرفت.

 

غلبه بر عادت به‌تعویق‌انداختن
غلبه بر عادت به‌تعویق‌انداختن

 

قورباغه ات را قورت بده
استرتژی بعدی، یکی از بهترین کتاب های برایان تریسی در زمینه مدیریت زمان است که بیشترین فروش را داشته و «قورباغه ات را قورت بده» نام دارد. او در کتاب خود، پروژه‌ها و وظایف سخت و دشوار را به قورباغه تشبیه می‌کند و می‌گوید: «اگر مجبورید چندین قورباغه بخورید، باید زشت‌ترین قورباغه را اول بخورید.»

به عبارتی یعنی اگر چندین پروژه و وظیفه دارید که باید انجام دهید، مهمترین و سخت‌ترین آن‌ها را اول از همه و بدون معطلی انجام دهید. اینکه فقط به این قورباغه زشتی که جلوی شما قرار دارد نگاه کنید، کافی نیست. شما باید به سرعت تصمیم بگیرید که کاری انجام دهید. در غیراین‌صورت، این وظایف به‌تعویق‌انداخته شده، مانع از پیشرفت شما می‌شوند. به‌خاطر داشته باشید که شما نمی‌توانید زمان را مدیریت کنید.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
5 مشخصه که نشان دهنده انتخاب نادرست اهداف است

با مدیریت زمان و الویت‌بندی کارهایتان می‌توانید امور مختلف زندگی خود را خیلی بهتر کنترل کرده و آن‌ها را در دست بگیرید.

مدیریت زمان، در واقع همان مدیریت زندگی است
حضور زمان به طور کلی تحت کنترل ما نیست. شما تنها می‌توانید زندگی خود را مدیریت کنید. مدیریت زمان، در واقع همان مدیریت زندگی است و مدیریت زندگی، یعنی مدیریت ترتیب و اولویت کارها! یعنی داشتن توانایی تشخیص اولویت و تصمیم گیری برای اینکه کدام کار را اول، دوم و آخر از همه انجام دهید.

پس هر روز که از خواب بیدار می‌شوید، کارهایی که باید در طول روز انجام دهید را فهرست کنید و آن‌ها را طبق این روش اولویت‌بندی کنید. اگر هر روز این کار را انجام دهید، عادت به تعویق انداختن کارها از بین خواهد رفت و به نتایج مطلوبی که مدنظرتان است، خواهید رسید.

 

منبع:bazaracademy.ir

 

نمایش بیشتر
رادیو ثروت

طیبه زارعی

نویسنده در گروه موفقیت عاشق ثروت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا