آموزش جذب

تست اعتماد به نفس

تست اعتماد به نفسReviewed by عاشق ثروت on Mar 14Rating:

اگر به دنبال تغییر و تحول فردی هستید اولین نیاز شما ارزیابی صحیح سطح اعتماد به نفس خودتان است. با انجام تست اعتماد به نفس شما می توانید متوجه شوید که از نظر اعتماد به نفس در چه شرایطی قرار دارید. بعد برای افزایش اعتماد به نفس ساده ترین راهی که بسیاری روانشناسان توصیه می کنند، بهبود و تقویت تک تک سوالات مطرح شده در تست اعتماد به نفس است.

شما همچنین می توانید از « آزمون اعتماد به نفس و خودکارآمدی » سایت عاشق ثروت نیز برای ارزیابی میزان اعتماد به نفستان استفاده کنید.

بهترین روش استفاده از تست های روانشناسی و تست اعتماد به نفس چیست؟

بازی فراوانی

 

به طور کلی بهترین روش استفاده از تست اعتماد به نفس و اصولا هر تست روانشناسی دقت در پاسخ دادن و انعکاس شرایط کنونی و واقعی خود است.

مثال: اگر در تست اعتماد به نفس شما سوالی هست که می پرسد: آیا خودتان را به خاطر اشتباهاتتان شماتت می کنید یا نه ؟
اولا باید بدون توجه به سوال و بدون در نظر گرفتن جواب مثبت احتمالی؛ شما شرایط واقعی خودتان را لحاظ کنید و آن چیزی که واقعا هستید را در پاسخ نامه انعکاس دهید. دوم بعداً اگر خواستید روی خودتان کار اصلاحی کنید و قصد تقویت اعتماد به نفس خودتان را داشتید؛ با توجه به سوالات اقدامات شما مشخص می شود. در مثال بالا معلوم است که شما برای تقویت اعتماد به نفس باید دست از شماتت خودتان بردارید و هرگز در شرایط خاص خودتان را مورد حمله و انتقاد قرار ندهید.

روش انجام تست اعتماد به نفس

همین حالا با استفاده از تست اعتماد به نفس سایت راز موفقیت کیفیت عزت نفس خودتان ارزیابی کنید و نتیجه را در دفتر یادداشت خود بنویسید. شش ماه بعد به آن رجوع نمایید و ببینید که چه تغییراتی کرده اید؟ آیا اعتماد به نفس شما بالا رفته یا ضعیف تر شده است؟

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
اصول کسب ثروت

تکمیل کردن این پرسشنامه به شما امکان می دهد که از آنچه روی اطمینان خاطر شما اثر می گذارد، آگاه شوید. اگر به درستی به سوالات جواب داده باشید، می توانید شرایط واقعی کنونی سطح اعتماد به نفس خودتان را متوجه شده و حتی بفهمید که در چه زمینه هایی مشکل شما حادتر است.

توجه داشته باشید، سوال درست یا اشتباه وجود ندارد. اگر صادقانه به سوالات جواب بدهید، می توانید به اعتماد به نفس بالاتری برسید.
تست اعتماد به نفس شما

عبارات کاملا موافق آری خنثی مخالف کاملا مخالف
میدانم که برایم چه چیزی مهم است.
میدانم در زندگی چه می خواهم.
هرگز خودم را به خاطر اشتباهاتم شماتت نمی کنم.
وقتی کار احساسی میشود، قدمی به عقب برمی دارم و خوب فکر می کنم.
از بسیاری از کارهایم لذت میبرم.
گاه در کارم غرق میشوم.
من به خوشبین بودن مشهورم.
من به خودم و به بسیاری از اطرافیانم احترام می گذارم.
من درباره توانمندیها و نقاط ضعفم نظری واقع بینانه دارم.
میدانم دیگران نقاط قوت مرا در چه میبینند.
قبل از تصمیم گیری اگر لازم باشد، با دیگران مشورت می کنم.
من با تصویر بزرگ و جزئیات مهم یک موقعیت آشنا و راحت هستم.
من از انجام دادن کارهای جدید لذت میبرم.
من از فرصت ها برای یاد گرفتن و رشد کردن استفاده می کنم.
من از جسم خود مراقبت می کنم.
احساس می کنم می توانم با هر استرسی در زندگی ام روبه رو شوم.
قبل از تصمیم گیری مجبور نیستم همه جنبه های مثبت و منفی را در نظر بگیرم.
من گاه درباره در ارتباط بودن اجزای زندگی ام باهم فکر می کنم.
می دانم برای چه اینجا هستم. من مأموریت با هدفی را دنبال می کنم.
این مطلب با ارزش را هم بخوانید
قانون جذب مسیر مشخص رسیدن به موفقیت

تست اعتماد به نفس

پاسخ نامه تست اعتماد به نفس

  • پس از ثبت پاسخ های خود؛ تعداد موارد کاملاً موافق، آری، خنثی و … را بشمارید.
  • حالا به هر جواب کاملا موافق امتیاز ۵، به هر جواب آری امتیاز ۴، به هر جواب خنثی امتیاز ۳، به هر جواب مخالف امتیاز ۲ و به هرجواب کاملا مخالف امتیاز ۱ بدهید.
  • امتیازات به دست آمده را جمع بندی کنید و با توجه به تفسیر امتیازات موقعیت خود را با توضیحات زیر ارزیابی نمایید.

امتیاز کل :

امتیاز کل خود را در یکی از طبقه بندی های زیر پیدا کنید:

۸۰-۱۰۰ : به شما تبریک میگویم! شما در نظر اغلب مردم آدم مطمئنی هستید و از اعتماد به نفس کاملی برخوردارید. شما از اولویت های خود مطلعید و به شکلی مثبت، افکار و آرزوها و اهداف زندگی مورد علاقه تان را دنبال می کنید.

۶۰-۸۰ : بسیار خوب! شما در اغلب مواقع و موارد از اعتماد به نفس خوبی برخوردارید. در زمینه هایی با مشکل ضعف اعتماد به نفس روبه رو هستید که خواندن مقالات اعتماد به نفس سایت راز موفقیت و کتاب های محمود جولایی این مشکلات شما را حل می کند.

۴۰-۶۰ : شما در شرایط نسبتاً مناسبی هستید! ممکن است با ابهامات و نامطمئنی هایی در زندگی فعلی خود مواجه شوید. شاید برایتان این سوال مطرح باشد که آیا می توانید فکری به حال آنها بکنید. به خود فرصتی بدهید و در این زمینه ها تلاش کنید. اگر می توانید مشاوره بگیرید. اگر نه که حتما باید کتاب های و مقالات مرتبط با تقویت اعتماد به نفس را تهیه کنید.

(بهترین توصیه ما تقویت اعتماد به نفس از طریق فایل خود هیپنوتیزم تقویت اعتماد به نفس است. شما به این فایل نیاز دارید.)

۲۰-۴۰ : امتیاز کامل برای صداقت و شجاعت! ممکن است اعتماد به نفس خوبی نداشته باشید، اما مجبور نیستید در این حد باقی بمانید. با خواندن مقالات سایت و کتاب های موجود در سایت، می توانید بر بسیاری از مشکلات خود غلبه کنید.

این مطلب با ارزش را هم بخوانید
سپاسگزار داشته هایت باش

همه ما انسان ها توانایی تغییر خود و زندگیمان را داریم. میتوانیم با برداشتن قدم هایی هرچند کوچک در مسیر موفقیت شروع به گام بر داشتن کنیم. شاید اولین قدم شما خواندن همین مطلب باشد.
ما دوره پرواز را به عنوان قدم بعدی در مسیر تغییر و بهبود زندگیتان به شما پیشنهاد میکنیم.
دوره ای که به شما دو بال اعتماد به نفس و عزت نفس برای پرواز به سوی اهداف و آرزوهایتان را میدهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام کیک کنید.

زمینه شخصی نتایج ارزیابی اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

 

بعداز آنکه به پرسشنامه خود امتیاز دادید و توصیه های مربوط به هر امتیاز را خواندید، نگاه دیگری به امتیازات خود بیندازید و به زمینه هایی که باعث کاهش امتیازات شما شد، دقیق شوید. به مواردی که با تمام وجود با آن مخالف بودید، توجه کنید. اگر در اغلب سوالات امتیاز زیاد گرفتید، به مواردی بپردازید که در آن کاملا موافق نیستید. می توانید از امتیازات خود برای پیدا کردن میزان اعتماد به نفس خود استفاده کنید. در اینجا می توانید موضوعاتی برای آنکه روی آنها دقیق شوید، پیدا کنید. مثلا فرض کنیم شما نمی دانید مهم ترین موضوع در زندگی شما کدام است، و یا خود را به جبران هر اشتباه شماتت می کنید. یا شاید شما با دیگران مشورت نمی کنید و یا احساس تنهایی می کنید. همه اینها روی اعتماد به نفس شما تاثیر می گذارند. می توانید در همه زمینه ها در مقالات سایت ما مطالبی بیاموزید. این تمرین ساده ای است که به شما امکان می دهد بلافاصله موقعیت خود را بهبود بخشید. همچنین با تجربیه دیرینه در زمینه تقویت عزت نفس و اعتماد به نفس همچنان توصیه میکنم از فایل های صوتی خود هیپنوتیزم استفاده کنید.

نمایش بیشتر
رادیو ثروت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا