ذهن قدرتمند

چگونه خواسته خود را خلق کنید

چگونه خواسته خود را خلق کنیدReviewed by طیبه زارعی on May 11Rating: ۵.۰چگونه خواسته خود را خلق کنیدچگونه خواسته خود را خلق کنید

چگونه خواسته خود را خلق کنید

 
 

 

 همه شما، بعد از اینکه گرسنه پیشرفت و موفقیت شدید، برای خلق زندگی‌ای که خواستار آن هستید، باید سه مرحله را پشت سر بگذارید:

مرحله اول

با جدیت تصمیم بگیرید و تمام توانتان را برای کاری که می‌خواهید انجام دهید، بگذارید. در واقع، برای انجام آن کار یا بدست آوردن آن چیز خاص، باید به وسواس فکری برسید. یعنی مدام فکرتان درگیر آن باشد. حالا آن چیز می‌تواند رسیدن به یک خانه یا ماشین باشد، یا رسیدن به تناسب اندام یا شغلی خاص.

تمام افراد موفق، به این دلیل موفق شده‌اند که درباره خواسته‌شان تنها به خیال بافی و رویا پردازی اکتفا نکردند. آن‌ها آنقدر به خواسته‌شان احساس مثبت نشان دادند که اکنون آن خواسته، بخشی از زندگی واقعی‌شان شده است. شاید حتی خیلی از شما این را تجربه کرده باشید. شاید اکنون دیگر بابت آن چیز شکرگزار نباشید و آن را فراموش کرده باشید، اما روزی رویای شما بوده است!

مرحله دوم

احساس مثبت داشته باشید. فکر کردن به خواسته، اگر با احساس همراه نباشد تأثیری نخواهد داشت. از طرفی، احساس شما باید مثبت باشد. احساس کمبود، فقدان خواسته یا حسرت و ناامیدی و هر احساس منفی دیگری، فقط شما را از خواسته‌تان دورتر می‌کند.

زمانی که شما خواسته خود را تجسم می‌کنید و توجه و احساس مثبتتان را روی آن متمرکز می‌کنید، انرژی در آنجا جاری می شود.

چطور می‌توان هنگام تجسم خواسته، نسبت به آن احساس مثبت داشت؟

زمانی که خواسته‌تان را دریافتید و آن را مشخص کردید، تکه کاغذی بردارید و دلایلتان را برای خواستن آن چیز، روی کاغذ بنویسید. به عنوان مثال اگر عاشق این هستید که آخرین مدل مرسدس بنز را داشته باشید، دلایلتان را بنویسید. مثلاً بنویسید: «من این مرسدس را می‌خواهم به این دلیل که شتاب بالایی دارد، صندلی‌های راحتی دارد، داخل آن زیباست، کلاس اجتماعی دارد، موتور آن قوی است و … .»

زمانی که این کار را انجام دهید، ناگهان هیجان و شور و اشتیاقی سوزان را در خود احساس خواهید کرد. این همان احساس مثبت است. سپس هنگام تجسم، به تمام آنچه که نوشته‌اید فکر کنید، و آن‌ها را در تجسمات خود دخیل کنید.

منتظر انجام خواسته باشید
منتظر انجام خواسته باشید

مرحله سوم

منتظر «چگونگی» بمانید؛ زمانی که تمرکز و توجه‌تان را طولانی مدت معطوف به یک خواسته کنید، معجزه‌ای که فکرش را نمی‌کردید، اتفاق خواهد افتاد؛ به روشن بینی خواهید رسید و راه رسیدن به خواسته‌تان به طور خود بخودی برایتان نمایان خواهد شد. به عنوان مثال، مکالمه‌ای را به طور اتفاقی می‌شنوید که از آن نکاتی دستگیرتان می‌شود؛

یا هنگام رانندگی، اشتباهاً وارد کوچه‌ای می‌شوید و به طور ناگهانی با یکی از دوستان قدیمی‌تان برخورد می‌کنید که می‌تواند وسیله‌ای برای رساندن شما به خواسته‌تان باشد. اگر دقیق‌تر نگاه کنید، متوجه می‌شوید که همه این‌ها معجزه هستند.

معجزه چیز عجیب و غریبی نیست! هر اتفاق ساده و کوچکی که از نظر شما بی اهمیت تلقی می‌شود، ممکن است معجزه‌ای باشد از سوی خدا برای رساندن شما به آنچه که می‌خواهید.

افراد بسیار زیادی هستند که رویایی را به شدت می‌خواهند و برای آن گرسنه هستند، اما چون احساس مثبتی به خواسته‌شان ندارند و یا احساس فقدان خواسته‌شان را دارند، متوجه نشانه‌ها نمی‌شوند و معجزه از سر راهشان کنار می‌رود.

یادتان باشد که احساس شما، همان ارتعاش شماست و این ارتعاش شماست که زندگی شما را خلق می‌کند. زمانی که احساس مثبتی نسبت به خواسته‌تان داشته باشید، راه رسیدن به آن نمایان خواهد شد. نیازی نیست نگران «چگونگی» باشید، زیرا دانستن چگونگی، از وظایف شما نیست؛ بلکه از وظایف کائنات است.

تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که خواسته‌تان را بشناسید، نسبت به آن احساس گرسنگی کنید، درباره آن به وسواس فکری برسید و به آن احساس مثبت داشته باشید. باقی کارها را خداوند برای شما انجام خواهد داد و شما در بهترین زمان، در زمان درست، در مکان درست قرار خواهید گرفت.

 

داشتن هدف از مهم‌ترین عوامل رسیدن به خواسته‌ها است و در کنار آن این موضوع با انگیزه تکمیل می‌شود و شما می‌توانید محکم‌تر و قاطعانه‌تر قدم بر دارید و به سوی آنچه که می‌خواهید حرکت کنید.

منبع:bazaracademy.ir
این مطلب با ارزش را هم بخوانید
جملات تاکیدی افزایش اعتماد به نفس
نمایش بیشتر
رادیو ثروت

طیبه زارعی

نویسنده در گروه موفقیت عاشق ثروت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا